вторник, 13 октомври 2015 г.

Има ли мъжки и дамските питиета?

Стереотипно мислим, че силните питиета са за мъже, а по-слабите - за жени. Това е така, тъй като основите на подобно виждане са поставени в историята. Жените винаги са били приемани като слабия пол, затова известни неща не са им били позволявани. Жената е можела да пие вино в различни епохи, но само ако е навършила определена възраст. Дамите са пиели шери и други ликьори. Днес според етикета чаша бяло вино най им подхожда.

Мъжете обратното - като силен пол те са трябвали да показват мъжественост и в битките, и в пиенетео, и в любовта.

Тук съм днес за да разбия тези митове. Случаен разговор с приятели ми некара да драсна няколко реда, за да опровергая типажът мъжко поведение и женско такова. Мисля, че мъжете и жените могат да бъдат толкова силни и толкова слаби, колкото сами изберат.

Има мъже, които обичат леки питиета като бира и вино, например. Това не ги прави по-малко мъжествени, а напротив. Най-мъжката постъпка е да си отговорен към себе си и околните и да знаеш на колко алкохол носиш.

Има жени, които пък предпочитат силните питиета. Понасят им по-добре и в съвременният свят ги приемаме добре. Женствеността не означава непременно да се демонстрира слабост, а понякога да се покаже характер. Жена, която пие джин, бърбън или уиски е възприемана вече като интересна. Точно това искаха да покажат Джим Бийм като разшириха таргета на напитката си, за да спечелят и вече еманципираната женска аудитория. И Мила Кунис стои добре. И ние, мъжете, я харесваме. Силна жена в нашето обкръжение е добро допълнение в компанията:



Няма коментари:

Публикуване на коментар